Na Slovakmanovi zaútočili na pohárový triumf Cívela s Křivánkovou

Česká triatlonová asociace | 05.08.2024 | přečteno: 263×

Petr Cívela a Simona Křivánková udělali výrazný krok k celkovému vítězství v Českém poháru v dlouhém triatlonu, když se jim podařilo ovládnout závod SLOVAKMAN. Ve slovenských Piešťanech se závodilo v neděli 4. srpna. Pro Cívelu to je už druhé letošní vítězství na dlouhé trati, dokázal zvítězit i na domácím závodu MORAVIAMAN. Má tak skvěle našlápnuto k celkovému pohárovému triumfu!

„Předloni jsem byl třetí, loni druhý, tak bych byl moc rád, kdyby se mi to letos podařilo dotáhnout,“ říká závodník zlínského klubu Titan Trilife.

Po plavecké části, která se odehrála v řece Váh byl Cívela na druhé pozici, ale už v depu se dokázal posunout na první místo. „Ale plavání mě stálo poměrně hodně sil, protože jsme tam bojovali s vodními řasami, takže se nedalo plavat moc technicky,“ řekl.

Na kole si pak dokázal udržet první místo, i když se k němu pomalu přibližoval domácí triatlonista Rastislav Srnánek. „Navzdory všem radám od trenéra jsem kolo přepálil, ale Rosťa byl ještě rychlejší. Ve druhém depu jsem měl náskok nějakých pět šest minut. Pak už jsem se mu od začátku běhu zase vzdaloval,“ dodal Cívela, který zvítězil čase 8:24:04. Druhé místo obsadil Srnánek se ztrátou 22 minut. Třetí příčku vybojoval Jan Kundrát, který doběhl do cíle o necelých osm minut později.

V závodě žen zvládla plaveckou část o délce 3,8 km nejrychleji Markéta Cibulková, která šla z vody dvě minuty před Křivánkovou a deset minut před Helenou Kotopulu. Během 180km cyklistiky se ovšem brzy dostala do vedení Křivánková, která si do druhého depa přivezla téměř osmnáctiminutový náskok. A ten si v pohodě pohlídala také na maratonském běhu.

Závodnice klubu Rocktechnik triatlon ovládla Slovakmana v čase 9:30:42. Stříbrná pozice patří Heleně Kotopulu, která ztratila sedmnáct minut. Třetí pozici uhájila Markéta Cibulková.

„Samotnou mě překvapilo, jak byl průběh to závodu relativně snadný, i když dlouhý triatlon samozřejmě vždycky bolí,“ řekla Křivánková, která je tak po mateřské pauze zpátky ve své kvalitní formě. „Minule to byl při Moraviamanu ještě vabank, to jsem věděla, že dlouhý triatlon je risk. Ale tentokrát už to bylo jiné,“ usmívala se v cíli.

Také Křivánková má v plánu zaútočit na celkové vítězství v Českém poháru. „Čeká mě mistrovství republiky v Mostě a ještě zvážím účast na Pilmanovi,“ dodává.

Český pohár v dlouhém triatlonu bude pokračovat právě na severu Čech, kde aktuálně probíhá také Olympijský festival. Triatlon Most se uskuteční 11. srpna jako mistrovství ČR ve středním triatlonu.

SLOVAKMAN, 4. srpna 2024

Muži: 1. Petr Cívela 8:24:04, 2. Rastislav Srnánek 8:46:04, 3. Jan Kundrát 8:53:49 Ženy: 1. Simona Křivánková 9:30:42, 2. Helena Kotopulu 9:47:55, 3. Markéta Cibulková 10:10:31